Rychlý kontakt


Základní škola a Mateřská škola Rymice, okres Kroměříž

IČ: 70985065
Tel.:573 396 075
E-mail: mszs@skolarymice.cz

Mateřská škola (informace)
Tel.: 775 726 544

Kontaktní osoba
Mgr. Pátková Hana - ředitelka

Akce školy

zápis do ZŠ a přijetí k předškolnímu vzdělávání

25.2.2020

Vážení rodiče, připomínám, že:

1. Zápis do první třídy základní školy se uskuteční v úterý 7. dubna 2020 od 15:00 - 17:00 hod. Kritéria k přijetí naleznete v sekci Dokumenty a v tištěné podobě na informační tabuli v MŠ.


2. Přijetí do předškolního vzdělávání proběhne v úterý  5.května 2020 od 14:00 - 17:00 hod. Bez vyplněné žádosti a potvrzení o očkování nemůže být dítě přijato.

 

Upozorňuji zákonné zástupce, že informační schůzka před zápisem do MŠ je stanovena na úterý 28.4. 2020   v 15:00 hod. v místnosti mateřské školy, kde si budete moci vyzvednout žádosti k přijetí a získate bližší informace.

 

Mgr. Hana Pátková, ŘŠAnglický den

3.2.2020

Ve čtvrtek 30.1. proběhl další projektový den v rámci školního projektu o poznávání evropských států. Tentokrát jsme se zaměřili na Velkou Británii především na Anglii. Do projektového dne se zapojila celá škola. Žáci 1.a2.ročníku upekli s paní učitelkami sušenky a uvařili pravý anglický čaj, dívky 3.a4.ročníku kreslily portrét královny Alžběty I. nebo II., chlapci se pokusili ztvárnit legendu o Robinu Hoodovi, žáci 5.ročníku zpracovali zajímavosti z Anglie a při té příležitosti využili svých znalostí z anglického jazyka. Děti z mateřské školy se seznámily se zajímavostmi z Londýna a společně vypracovaly plakát. Děti ze školní družiny se zase zamyslely nad tím, jak vznikala britská vlajka a téma Anglie využily i při rukodělných a výtvarných činnostech. V kroužku Šikovné ručky si žáci připravili typickou anglickou snídani a v Poznávacím kroužku se děti zamyslely nad postavou Robina Hooda z historického hlediska a zjišťovaly, zda je to skutečná postava.

Celý den nám příjemně zpestřili manželé Janečkovi, kteří nás seznámili jak s kulturními památkami, tak i přírodními krásami této země. Bylo zajímavé poslouchat o běžném životě Angličanů, o jejich zvyklostech, jídlu, bydlení apod.

Paní Ševčíková pro nás připravila na oběd anglické menu, které se skládalo (jak jinak) i ze smažené tresky a bramborové kaše.

Máme radost, že z ohlasů dětí i dospělých vyplývá, že akce byla úspěšná a hlavně přínosná, proto se již těšíme na další téma - Itálii.

Mgr. Hana Pátková

 Informace pro rodiče dětí MŠ

29.1.2020

Vážení rodiče,

od 4. února, v rámci pravidelných úterků, máte možnost navštěvovat MŠ se svými dětmi, a to v době od 14:45 - 15:45 hod. Tato informace je pro rodiče, kteří chtějí přijít k zápisu do MŠ.

 

Dne 24.2. proběhne školení všech zaměstnanců školy, proto žádáme rodiče, aby si své dítě vyzvedli nejpozději do 14:00 hod. Upozorňujeme, že děti nepůjdou po obědě spát. Děkujeme za pochopení.

 

Ve dnech 2.-3.3. proběhne rekonstrukce šaten v MŠ. Proto je třeba dne 28.2. vyklidit skříňky i s přezůvkami a vše odnést domů. V době rekonstrukce budete se svými dětmi vstupovat do MŠ vchodem základní školy - zahradou a převlékat se budete v tělocvičně.

 

21.2. bude v celé škole karneval, děti mohou být v maskách již od rána.

 

 

Kdo bude mít zájem o letní provoz v termínu od 1.7.-10.7. nahlaste se u paní učitelek v MŠ - platí pro zaměstnané rodiče.

 

Mgr. Hana Pátková, ŘŠ

 

 

 Třídní schůzky a konzultační odpoledne ZŠ

7.1.2020

Vážení rodiče,

srdečně vás zveme dne 15.1.2020 od 16:00 hod. na třídní schůzky a konzultační odpoledne. Dozvíte se další informace ke škole v přírodě, připravované akce školy a také individuálně probereme prospěch a chování Vašich dětí. Na hojnou účast se těší

Mgr. Hana Pátková, ŘŠ a ostaní paní učitelkyDen zdraví v Kostelci

15.11.2019

Vážení rodiče,

v úterý 19.11. jedeme s předškoláky a staršími středňáky do Kostelce na projektový den. Doprava zajištěna ZŠ Kostelec, sraz v MŠ do 7:15 hod. a děti si s sebou vezmou: pití, sportovní oblečení a obuv do tělocvičny, batůžek. 

Seznam dětí, které se akce zúčastní je k dispozici v šatně MŠ.

Mgr. Hana Pátková, ŘŠ