Rychlý kontakt


Základní škola a Mateřská škola Rymice, okres Kroměříž

IČ: 70985065
Tel.:573 396 075
E-mail: mszs@skolarymice.cz

Mateřská škola (informace)
Tel.: 775 726 544

Kontaktní osoba
Mgr. Pátková Hana - ředitelka

Informace pro rodiče

Přijetí k předškolnímu vzdělávání

20.5.2019

Vážení rodiče,

tabulka s registračními čísly přijatých dětí k předškolnímu vzdělávání naleznete v sekci Dokumenty.

Žádám Vás, abyste ve středu 22.5.2019 od 9:00 - 11:30 hod. přišli podepsat Rozhodnutí o přijetí do ředitelny školy.

Mgr. Hana Pátková, ŘŠzápisy 2019

15.3.2019

Vážení rodiče, připomínám, že:

1. Zápis do první třídy základní školy se uskuteční v úterý 2. dubna 2019 od 15:00 - 17:00 hod. Kritéria k přijetí naleznete v sekci Dokumenty a v tištěné podobě na informační tabuli v MŠ.


2. Zápis do předškolního vzdělávání proběhne v pondělí  6.května 2019 od 14:00 - 17:00 hod.

 

Upozorňuji zákonné zástupce, že informační schůzka před zápisem do MŠ je stanovena na úterý 23.4.    v 15:30 hod. v místnosti mateřské školy.

 

Mgr. Hana Pátková, ŘŠ


 

 ukázka práce ve slohu - 5.ročník

20.2.2019

Žáci měli za úkol napsat slohovou práci na téma " škola". Tři ukázky Vám předkládáme .

Škola

 

       Do školy se těším nejvíc na své kamarádky.

Když jsem šla do první třídy, těšila jsem se, protože jsem chtěla poznat nové věci a nové lidi. Měli jsme moc hodnou paní učitelku. S ní jsme ze začátku hráli hry, a potom jsme se začali učit počítat, číst a psát. Bylo to těžké, ale když se mi chtělo, tak mi to šlo. Naučila jsem se toho mnoho.

       Když jsme přestupovali do dalšího ročníku, poznala jsem novou paní učitelku a taky jsem více poznala své kamarádky. Taky jsme se začali učit nové předměty. Byla jsem moc ráda, když mě paní učitelka pochválila a dala mi jedničku. I s ní jsme zažili spoustu aktivit.

       Ve škole mě baví hrát si s legem, kreslit, malovat a moc mě baví škola v přírodě a Noc s Andersenem. S tím i všechny jiné akce např. karneval, vánoční besídky, Halloween, Štafetový běh a další akce. Taky výlety do Kroměříže, lezení ve Vertikonu, Anglické divadlo, Dny otevřených dveří v jiných školách a další výlety. To všechno mě baví, když tam jsou moje nejlepší kamarádky. Takže chci moc poděkovat svým kamarádkám, které tady mohly být se mnou celých pět let.

       Máme tady moc hodné paní učitelky, které nás to všechno naučily. A především paní ředitelka – ta to má vše na starost. S ní máme výtvarku, která mě baví. Sice to někdy pokazíme, ale paní ředitelka vždycky ví, jak to spravit. Taky s ní máme sloh, čtení a další předměty.

       Co mě na škole mrzí, tak to je to, že není i s druhým stupněm. Ale to nevadí. Až tady už nebudu chodit do školy, budu
na naši školu velmi moc ráda vzpomínat a určitě ji někdy navštívím.

       Tímto chci poděkovat všem paním učitelkám, které tady se mnou mohly vždycky být. Jak paním učitelkám třídním, tak i paní ředitelce. A také mým kamarádkám. Prostě všem.

 

Moc všem děkuji Blanka Přikrylová

 

Škola Rymice                                                     

                                                                                                                           

                                                                                                                                                                              

S naší školou jsem se seznámil už v předškolním věku, protože školka je součástí školy. Přechod   ze školky do školy byl velmi jednoduchý. Cesta z domu do školky i do školy je stejná, i budova, jen dveře byly jiné. Protože jsme školu často navštěvovali, tak jsem se do první třídy těšil. Škola v přírodě, plavání, bruslení, tělocvik, výuka na interaktivní tabuli, to je to, co mě ve škole nejvíc baví. Vyučování nám zpříjemňovaly hodné paní učitelky i s paní ředitelkou, častými výlety, soutěžemi a různými hrami. Za těch pět let, co chodím do naší školy se v ní hodně změnilo, máme novou jídelnu, další novou třídu, asfaltové hřiště s dřevenými průlezkami. Těch pět let uběhlo jako voda. A  je škoda, že se rozejdeme do různých škol a znovu si budeme zvykat na novou školu a nové kamarády.

Pavel Očadlík

 

ZŠ a MŠ Rymice

Do rymické školy chodím moc ráda hlavně proto, že tu mám hodně kamarádek a moc hodné a milé paní učitelky. Snaží se nám tady vytvářet moc příjemnou atmosféru, což se jim daří, protože se do školy vždy těším. Jen mě na této škole mrzí, že je jen do páté třídy, což znamená, že ji musím tento rok opustit.

Během těch pár let, co navštěvuji tuhle rymickou školu, se tady přistavěla nová třída s jídelnou a venku vzniklo nové hřiště. Tahle rekonstrukce je hodně povedená, jelikož v nové třídě se odehrávají veškeré besídky, které mají vždy velký úspěch. A takových akcí tu máme mnoho a mezi ty moje nejoblíbenější patří škola v přírodě, kde každý den chodíme na túry a po výletech. Potom mě hodně baví Noc s Andersenem, kde vždycky máme stezku odvahy s přespáním ve škole. Ještě mě baví Halloween, kdy se všemi spolužáky uděláme strašidelnou třídu.

A takových podobných akcí tu máme nespočet. Proto je ta naše rymická škola prostě nej…nej…nej…a až tady bohužel nebudu chodit, tak vždy na ni budu ráda vzpomínat.

Anděla Hrbáčková

 

 

I my děkujeme našim dětem za slova uznání!

Za paní učitelky

Mgr. Hana  Pátková, ŘŠ


 Informační schůzky

26.11.2018

Vážení rodiče,

v úterý 4.12. proběhnou ve škole informační schůzky k prospěchu a chování Vašich dětí. Schůzky tentokrát nebudou společné, ale individuální s jednotlivými vyučujícími. Školu lze navštívit od 16:00-17:30 hod.

Mgr. Hana Pátková, ŘŠúprava školního řádu

26.9.2018

Na základě společné domluvy mezi školou a rodiči na třídních schůzkách konaných dne 25.9.2018 je upraven text ve školním řádu, týkající se používání mobilních telefonů žáky.

Úprava zní: 

a)     Žáci mohou nosit (se souhlasem zákonných zástupců) do školy drobné předměty např. hračky vhodné pro hru o přestávkách a mobilní telefony. Za tyto předměty si odpovídá žák. Mobilní telefon může žák používat k telefonování a posílání SMS zpráv pouze před a po vyučování. Pokud bude žák porušovat tato pravidla, bude vedeno jednání se zákonnými zástupci.

Celé znění školního řádu naleznete v sekci Dokumenty. Děkujeme rodičům za téměř stoprocentní účast na těchto třídních schůzkách.

Mgr. Hana Pátková, ŘŠ